Jak dbać o biżuterię

 • Polerowanie srebra

  • Nalot na powierzchni srebra jest naturalnym zjawiskiem, któremu możemy szybko zaradzić.
   W przypadku przedmiotów dopiero zaczynających tracić blask lub kolor zmieszaj niewielką ilość płynu do naczyń z ciepłą wodą. Pocieraj delikatnie miękką szmatką, a następnie opłucz w zimnej wodzie, kontynuując polerowanie suchej powierzchni. Jeśli nalot na jest bardziej intensywny, sięgnij po sodę oczyszczoną i zmieszaj ją z wodą w stosunku 3:1. Zanurz w roztworze srebro, a następnie czyść za pomocą miękkiej, niestrzępiącej się tkaniny (nie używaj ręczników kuchennych, gdyż mogą porysować srebro). Pocieraj delikatnie, zmieniając część tkaniny, kiedy zaczyna gromadzić się na niej szary osad z biżuterii. Opłucz i poleruj suchą powierzchnię. Uwaga: nie namaczaj srebra w roztworze, bo to przyspieszy proces oksydacji, będący przyczyną nalotu.

Sklep

Bottom LogoIppomare stanowi alternatywę dla wszystkich, którzy poszukują przedmiotów tworzonych przez niewielką grupę ludzi z pasją.

Naszym symbolem jest konik morski (z greckiego: “hippos”- koń, z łaciny: ”mare”: morze) będący uosobieniem tego, czego szukamy na co dzień: naturalność, siła, harmonia z samym sobą i otoczeniem, czystość, natura.

Moje konto

Kontakt

Ippomare
contact@ippomare.com

 • Facebook
 • Instagram
Zdobądź kupon rabatowy
Zapisz się, aby otrzymać darmowy kupon rabatowy.
  Zapisz się
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej

  Language:

  Follow us

  • Facebook
  • Instagram

  Cart

  Customer Login

  Zapomniałeś hasła? Zarejestruj

  zobacz koszyk